W kwietniu obchodzimy dwa święta związane z książkami Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki z tej okazji uczniowie mogli się sprawdzić w Quizach. Klasy 1-3 odpowiadały na pytania dotyczące bajek, a klasy 4-8 mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lektur szkolnych. Klasy 1-3 dodatkowo uczestniczyły w przedstawieniu Kamishibai "Wypożyczalnia skrzydeł" - opowieść o magii czytania.
28 kwietnia 2026 roku, w ramach realizacji programu GADKI, Uczniowie klas 4 i 5 wraz z Rodzicami, Nauczycielami i Panią Dyrektor, realizowali zadanie konkursowe- wspólne sadzenie kwiatów na ściance zaporowej. Wszyscy dobrze się bawili, przy okazji integrując się i upiększając teren szkoły. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tą piękną inicjatywę i wsparcie w realizacji zadania konkursowego.
Następnego dnia uczniowie wzięli udział w interaktywnej lekcji online koordynowanej przez Panią Pedagog, podczas której dowiedzieli się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Uczniowie zabrali dla Rodziców karty pracy do wspólnych rozmów o bezpieczeństwie.
Sportowe emocje, ogromna dawka motywacji i spotkanie z prawdziwymi legendami — tak w skrócie można opisać wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w Zespół Edukacyjny w Przyborowie. W ramach projektu „Mistrzynie w szkołach”, autorstwa Otylii Jędrzejczak, uczennice z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, która na długo pozostanie w ich pamięci.
W czasie zajęć z panią Agnieszką dzieci z grupy Pszczółek kształtowały umiejętności rozróżniania cyfr parzystych i nieparzystych oraz rozwijały myślenie matematyczne poprzez zabawę, obserwację i działanie.
W klasie 2a, uczniowie wzięli udział w projekcie mającym na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zachęcanie ich do spędzania wolnego czasu z książką.
W klasie pojawił się sympatyczny miś o imieniu Czytuś uwielbiający słuchać czytanych przez dzieci opowieści. Przyniósł ze sobą swój pamiętnik, w którym uczniowie zapisywali i ilustrowali przeczytane historie. Dzieci czytały 15-20 minut dziennie. Na początku pamiętnika umieszczony był list od Czytusia adresowany do całej klasy.
W ZE w Lubięcinie, w ramach działań konkursowych "Wzmacniamy bezpieczeństwo dzieci z programem GADKI" ogłoszonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, uczniowie klas 1-3 wraz wzięli udział w lekcjach online z Maksem, podczas których dzieciom przekazano informacje, mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.
Następnym działaniem były ZDROWE I BEZPIECZNE ŚNIADANIA dla klas 1 i 3 zorganizowane przez Rodziców, koordynowane przez naszą niezawodną Radę Rodziców. Nasi uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami, Nauczycielami i Panią Dyrektor, przygotowywali zdrowe śniadanka i soki. Celem tego działania było integrowanie dzieci i rodziców oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa dzieci i zadbanie o ich zdrowe odżywianie. Podczas śniadania rodzice mieli okazję zapoznać się programem GADKI oraz otrzymali Karty Pracy do zrealizowania w domu ze swoimi dziećmi. Bardzo dziękujemy za entuzjazm i zaangażowanie.
Zachęcamy do zapoznania się z Programem wzmacniania bezpieczeństwa dzieci GADKI na stronie https://gadki.fdds.pl/
Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbył się apel, na którym Pani Dyrektor wręczyła nagrody za konkurs plastyczny pt. "Nasza moc, nasza planeta". Poziom prac okazał się bardzo wysoki. Wystawę prac można podziwiać w holu szkoły.
W kategorii klas 1-3 nagrody otrzymali:
I miejsce Emilia Felicka kl. 2b
II miejsce Marcel Konopczyński kl.2a
III miejsce Lena Szymańska kl. 3a
W kategorii klas 4-8:
I miejsce Maja Marciniak kl. 8a
II miejsce Łukasz Urbański kl.8a
III miejsce Kalina Gandea kl. 6a
Gratulujemy!
Podczas apelu Pani Dyrektor przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa podczas przerw, ze szczególnym naciskiem na bezpieczne zachowanie podczas zabaw na dworze oraz o wzajemnej życzliwości i zwalczaniu agresji.
Po apelu uczniowie z klas 4-6 pozbierali śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej i wokół cmentarza. Ilość śmieci okazała się zatrważająca.
Klasy 7 i 8 wezmą udział w akcji na górce dn.27.04.2026 wraz z Gminnym Centrum.
Dnia 15 kwietnia 2026 roku odbyły się eliminacje szkolne Mistrzostw I pomocy PCK. Uczestnicy, oceniani przez jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Jatczak i Pani Anna Saduś, musieli wykazać się praktyczną umiejętnością wykonania RKO oraz szeroką wiedzą z zakresu I pomocy. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki. Do etapu rejonowego przeszły Kalina Gandea z kl.6a oraz Kamila Godnarska z kl. 4a, które będą reprezentowały naszą szkołę na etapie rejonowym w siedzibie PCK w Nowej Soli. Gratulujemy i powodzenia!
Zajęcia z udziałem Pani Dyrektor, koordynatorów projektu oraz rodziców były okazją do wspólnego tworzenia tablic sensorycznych oraz rozwijania zdolności technicznych dzieci. Spotkanie także stanowiło podsumowanie pierwszego roku edukacji technicznej oraz czas pełen nauki i dobrej zabawy.
Zajęcia matematyczne wspomagające uczniów w orientowaniu się w upływie czasu oraz w kalendarzowym pomiarze czasu.
Wdrażanie uczniów do korzystania z tych wiadomości w codziennych sytuacjach oraz rozwiązywaniu zadań szkolnych.
Pragniemy poinformować, że w piątek 10.04.26 roku odbył się III etap SZKOLNEGO MARATONU LITERACKIEGO. Uczniowie tym razem redagowali przemówienie na zadany temat. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27.04.26r.
organizatorzy: K. Freitag, A. Kotlarek