W ramach akcji #czytanienapolanie2026 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w teatrzyku Kamishibai "Tata buduję namiot" oraz rozmowie na temat przedstawienia. Po przedstawieniu dzieci na kocykach odpoczywały czytając książki, rozmawiając i jedząc.
19 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026 w grupach: „Kotki” i „Słoneczka”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały występ artystyczny, którym pożegnały mijający rok szkolny.
Następnie Pani Dyrektor Ewa Jatczak wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy, gratulując im osiągnięć i postępów dokonanych w ciągu całego roku. Nie zabrakło również ciepłych słów podziękowań oraz życzeń radosnych, bezpiecznych i pełnych przygód niezapomnianych wakacji.
Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom przedszkolnego konkursu plastycznego „Mój Lubięcin”. Wybór zwycięskich prac był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnym spojrzeniem na naszą miejscowość.
Laureatami I miejsca zostali: w grupie „Kotki” – Liliana Barska, Julia Żukowska i Sara Piotrowska, w grupie „Słoneczka” – Filip Pietrzak, Stanisław Gąsior i Wojciech Wizer, natomiast w grupie „Pszczółki” – Sonia Piotrowska, Zuzanna Bańkowska i Stanisław Szyszkowiak.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony rok pełen nauki, zabawy i niezapomnianych chwil. Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji!
Podczas zajęć na temat radości dzieci z grupy Pszczółki tworzyły własne Stworki Radości. Każdy stworek był wyjątkowy i niepowtarzalny, a wykonanie pracy sprzyjało rozwijaniu wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji.
W ramach realizacji projektu została przygotowana Wystawa Małego Technika prezentująca efekty pracy uczestników zajęć.
Na wystawie zaprezentowano prace wykonane przez uczniów klasy I, eksponaty w postaci samodzielnie skonstruowanych pomocy dydaktycznych oraz fotografie dokumentujące przebieg i realizację zajęć.
Wydarzenie było okazją do zaprezentowania kreatywności, zaangażowania i umiejętności technicznych uczestników projektu.
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozwoliła przybliżyć społeczność szkolnej efekty realizowanych dzialań.
Aktywności techniczne w zakresie zastosowania zjawisk fizycznych w urządzeniach technicznych.