Dalszy ciąg mierzenia płynów w grupie "Pszczółki"
Pragniemy poinformować, że tytuł MISTRZA PRZEMÓWIENIA otrzymali uczniowie:
Maja Marciniak kl. 8a
Adrianna Kmieciak kl. 8a
Hanna Makowska kl. 7b
Błażej Zatwarnicki kl. 8b
Martyna Haniszewska kl. 8b
Aleksandra Pawłowska kl. 7a
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu 1 czerwca 2026r.
Podsumowanie i wręczenie nagród za cały maraton odbędzie się na zakończenie roku szkolnego.
W ramach projektu matematycznego Pszczółki uczyły się pomiaru płynów w przedszkolu to dla dzieci świetna zabawa sensoryczna i matematyczna. Wprowadza pojęcia objętości ("więcej/mniej") i pojemności. Najlepiej sprawdza się poprzez eksperymenty, które opierają się na praktycznym przelewaniu płynów w różnego rozmiaru pojemnikach, butelkach, kubkach. Poznały również pojęcia "litr" "pół litra" "ćwierć".
W ramach Projektu matematycznego Lubuska 9 "Dzieci przyszłości to My!" Pszczółki uczyły się liczyć, na początku mierzyły odległości stopami, krokami, skokami, książkami, klockami i różnymi innymi rzeczami. Później poznały linijkę, a na ostatnich zajęciach mierzyły centymetrem krawieckim.Matematyka to wspaniała zabawa!
Aktywności techniczne w zakresie zastosowaniabzhawisj fizycznych w urządzeniach technicznych - iluzje.
Sekretariat szkoły w dniach 11-13.05.2026 r. będzie czynny od godziny 5.30 do godziny 13.00.
pozdrawiam
Ewa Jatczak - Dyrektor ZE w Lubięcinie

Uczniowie na zajęciach uczyli się orientacji w upływie czasu i mierzenia czasu. Obliczenia kalendarzowe i zegarowe.
Wyniki Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 30.04.2026 .
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii klas młodszych
I miejsce Olaf Bubel
II miejsce Antoni Kikuła
III miejsce Alicja Matuszewska
W kategorii klas starszych
I miejsce Borys Bubel
II miejsce Anna Hofmańska
III miejsce Bartosz Ziobrowski
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 7 i 8 zostali zaproszeni przez Centrum Informacji do wspólnego zasadzenia winogron na górce. Był to bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Dziękujemy :)