W przedszkolu 30 października odbył się "Dzień dyni w rytmie matematyki". Pszczółki pięknie ubrane na pomarańczowo lub przebrane za dynie rozpoczęły dzien pełen wrażeń. Z samego rana dzieci zaczęły zabawy rozwijające orientację w przestrzeni oraz schemacie własnego ciała. Dynie były wszędzie - na głowach, pod krzesłem, na stole, na ścianie etc. Tworzyły pary, kształty a nawet wędrowały z rąk do rąk i chowały się przed dziećmi w różne ciekawe miejsca. Dzieci przeliczały, liczyły, klasyfikowały, sprawdzały wagę i porównywały pomarańczowe warzywo na wszystkie możliwe sposoby. Na koniec dnia wykonały pracę plastyczną dynia w 3D. Cały dzień minął nam pod znakiem dyni i matematyki. Odbyły się też dyniowe zawody sportowe. Było pomarańczowo, wesoło i smacznie. Dynie, które przyniosły dzieci, wróciły do domu, jako pokarm dla zwierząt, by nic się nie zmarnowało.
W dniu 29.10.2025r. (środa), sekretariat szkoły będzie czynny do godz. 13.40. Za utrudnienia przepraszamy.
Dalsza realizacja projektu edukacyjnego z edukacji technicznej
W ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Uczniowie przyszłości – to my!” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych, inspirujących zajęciach z edukacji technicznej. Tym razem skupiliśmy się na aktywnym poznawaniu zasad działania maszyn prostych, rozwijając zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętności praktyczne uczniów.
Podczas zajęć uczniowie: Budowali modele kolejek linowych, poznając w praktyce mechanizmy działania siły, równowagi oraz napędu. Pracowali w grupach, dzieląc się zadaniami i wspólnie rozwiązując techniczne wyzwania.
Rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i zdolności manualne, konstruując własne, działające modele.
Zajęcia spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów – były nie tylko twórcze, ale i pełne radości odkrywania. Dzieci z zaangażowaniem podchodziły do zadań, zaskakując pomysłowością i samodzielnością w działaniu.
Klasa 1 SP rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego „Dzieci przyszłości to my”
Z radością informujemy, że w klasie 1 rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego pt. „Dzieci przyszłości to my ”. Celem projektu jest rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz rozwijanie ich kreatywności i umiejętności technicznych poprzez działanie, eksperymentowanie i twórczą zabawę.
W ramach pierwszych zajęć uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę młodych konstruktorów i architektów. Z dużym zaangażowaniem budowali szałasy i tipi w szkolnym ogrodzie ,wykorzystując do tego naturalne materiały oraz zdobyte wcześniej umiejętności techniczne. Dzieci uczyły się wiązać węzły niezbędne do konstruowania stabilnych i trwałych budowli, co okazało się świetnym treningiem zarówno dla rąk, jak i umysłu.
Podczas kolejnych aktywności uczniowie poznawali podstawy mechaniki i konstruowali własne urządzenia, m.in. maszynę otwierającą książkę i drzwi – projekty te wzbudziły ogromne zainteresowanie i pokazały, jak pomysłowo można łączyć naukę z zabawą.
Zajęcia były pełne radości, dzieci wykazały się kreatywnością, samodzielnością i doskonałą współpracą w grupach. Ich entuzjazm i zaangażowanie są najlepszym dowodem na to, jak ważne i potrzebne są tego typu inicjatywy.
Zapraszamy do śledzenia kolejnych działań w ramach projektu. Przed nami jeszcze wiele inspirujących wyzwań!